İlginizi Çekebilir

Sandbox Nedir ?

featured

Sandbox, ortakları NFT oyun platformuna çekiyor

Sandbox, Ethereum blok zinciri ve Unity Yazılımı üzerinde çalışan sanal bir oyun ekosistemidir . Axie Infinity metaverse’e benzer bir oyna-kazan modeli işletir ve burada oyuncuların kendi yardımcı program belirteci olan SAND’ı kullanarak oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve para kazanabilecekleri bir modeldir .

Sandbox ekosistemi, oyun içinde kullanılabilecek, değiştirilemez jetonlar ( NFT’ler ) üretmek için bir varlık oluşturma aracı olan Voxedit, içerik oluşturucuların varlıklarını takas etmeleri için bir NFT pazarı ve herkesin inşa etmesine, paylaşmasına izin veren SandBox Game Maker’ı içerir. ve Sandbox platformunda 3D oyunlardan para kazanın. SAND tokeninin sahipleri, bir Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon ( DAO ) aracılığıyla platformla ilgili önemli kararları oylayabilir .

Sandbox, 2011 yılında Pixowl tarafından piyasaya sürüldü. Girişimciler Arthur Madrid ve Sebastien Borget tarafından ortaklaşa kurulan Pixowl, 2018 yılında Hong Kong merkezli risk sermayesi fonu Animoca Brands tarafından satın alındı.

Sandbox en uygun teknik inceleme “Mevcut oyun pazarında, merkezi mülkiyet ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik sınırları yaratıcısı hakları ve mülkiyet kontrolü:. Oyuncular tarafından yaratılan sanal malların ticareti üzerindeki merkezi kontrol, onların yarattıkları için adil değer yaratmalarını kısıtlar. Bunu birleştirirsek, özellikle içerik kopyalandığında, değiştirildiğinde ve üzerine inşa edildiğinden, eserlerin yaratıcı sahipliğini kanıtlamak zor olabilir.

93 milyon dolarlık yatırım turu, geliştiricilerin büyüme stratejilerini ve operasyonlarını büyütmelerine olanak tanıyacak ve Softbank Vision Fund’ın yeni nesil İnternet (Web3) ve ademi merkeziyetçiliğe olan ilgisini gösteriyor. 

“Liberty City Ventures ve Galaxy Interactive gibi yeni stratejik ortaklar eklemek, Sandbox’ın küresel erişiminden de yararlanacak ve oyuncuların sahip olduğu bir ekonomiye ve [kullanıcı tarafından oluşturulan bir ekonomiye odaklanan açık bir meta veriye girmekle ilgilenen markalar, IP’ler ve oyun stüdyoları ağını genişletecek.

Sandbox’ın beta modundaki oluşturma araçlarının her ay 30.000’den fazla aktif kullanıcısı var. Sanal emlak arazilerinin toplulukta 12.000’den fazla benzersiz sahibi var. Sanal dünyanın toplam değeri 2 milyar doları aşıyor. LAND’in sahibi rapçi Snoop Dogg, The Walking Dead, the Smurfs, Deadmau5 ve Care Bears dahil 165’ten fazla ortak. 

Sandbox, içerik oluşturuculara %95 gelir paylaşımı sunarak ve şu anda 100 milyon doları aşan tüm SAND gelir akışlarının %50’sini yeniden yatırarak sanatçılara, içerik oluşturuculara ve oyunculara hibe vererek onları destekliyor.

SAND Fiyatı Yatırım Haberleriyle Yükseldi

Sandbox, oyuncular, içerik oluşturucular, küratörler ve LAND sahipleri arasında döngüsel bir ekonomi yaratmak için üç farklı belirteç – LANDS, ASSETS ve SAND – kullanır. SAND, bir ERC-20 jetonudur. Piyasada mal ve hizmet satın almak için kullanılır.

SAND birkaç şekilde kullanılır:

  • Sandbox platformuna erişin. “Oyuncular oyun oynamak, ekipman satın almak ve Avatar karakterlerini kişiselleştirmek için SAND harcıyor. Oyun yoluyla KUM toplayabilirler. İçerik oluşturucular, VARLIKLAR, LANDS ve Stake yoluyla elde etmek için SAND harcar. LAND satışları, SAND’ın LANDS satın alma talebini artırır. Sanatçılar, Pazar Yerine VARLIKLAR yüklemek ve Nadirlik ve Kıtlığı tanımlamak için Mücevher satın almak için KUM harcıyor” diyor teknik inceleme.
  • Yönetim. SAND ayrıca, sahiplerinin yol haritasının temel özellikleri üzerinde oy haklarını kullanmalarına ve içerik oluşturuculara hibe vermelerine olanak tanıyan bir yönetim simgesidir. SAND sahipleri oy haklarını diğer oyunculara devredebilir.
  • Bahis yapmak. Kullanıcılar, LANDS’ta pasif gelir elde etmek için SAND’ı stake edebilirler. Bu, kullanıcıların ASSET oluşturma için ihtiyaç duydukları değerli taşları ve katalizörleri almalarının yoludur. Sandbox, SAND tokenlerindeki işlem ücretlerinin %5’inin ödül olarak stake havuzuna %50 ve Vakıf’a tahsis edildiği bir ücret yakalama modeli işletir.
  • Temel. Vakıf, içerik ve oyun yaratmayı teşvik etmek için hibeler sağlayarak Sandbox ekosistemini desteklemektedir. 

SAND tokenlerinin fiyatı, 2 Kasım’da Softbank yatırımı haberlerine yanıt olarak, Ekim sonunda 0,80 dolar civarındaydı ve 3 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,45 dolara sıçradı. SAND token fiyatı 10 Kasım’da 2,05$’a düştü ancak 25 Kasım’da tekrar 8,51$’a yükseldi. 

12 Kasım’da NFT geliştiricisi GreenPark, GreenPark’ı Sandbox oyununa genişletmek için topluluk NFT platformu Grow Your Base ve geliştirme stüdyosu MVStudios ile ortaklık kurduğunu söyledi. GreenPark, “2022 yılının ilk çeyreğinde, NFT sahiplerimizi bu heyecan verici yeni genişlemeyi şekillendirmeye ve deneyimlemeye yardımcı olmaya davet edeceğiz” dedi .

1 Aralık’ta Sandbox , rapçi Snoop Dogg’un sözde malikanesini inşa ettiği arsaya bitişik sanal arsalar sattığını duyurdu – Snoopverse.  

3 Aralık’ta birinin Fantasy Collection’ın bir parçası olarak  Republic Realm tarafından The Sandbox metaverse için oluşturulan “Metaflower Super Mega Yacht” NFT için 149ETH (yaklaşık 620.000 $) ödediği ortaya çıktı  .  

Son ralliden sonra SAND fiyatının görünümü nedir? Bir miktar yükselme potansiyeli var mı, yoksa fiyat daha da düşebilir mi? Son fiyat tahminlerini inceleyelim.

Sandbox Fiyat Tahmini: Sandbox Kripto Ticareti Daha Yüksek Olacak Mı?

Wallet Investor’dan Sandbox jeton fiyat tahmini , fiyatın 2022’yi 5.36 dolardan başlatmak için tırmanabileceğini öngördü. Tahmin sitesi, SAND’ın 2022’nin sonunda kademeli olarak 8,56 dolara yükselebileceğini ve 2025’in sonunda 18,19 dolara ulaşabileceğini öngördü.

DigitalCoin’in Sandbox (SAND/USD) tahmini daha iyimserdi ve tokenin fiyatının 2022’de ortalama 4,93 dolara ve 2025’te ortalama 8,77 dolara tırmanabileceğini tahmin ediyordu. 2028’de fiyatın 25,88 dolara ulaşmasını bekliyordu.

Price Prediction’ın SAND tahmini , fiyatın 2022’de ortalama 8.27$, 2025’te 23.69$’a sıçrayabileceğini ve 2030’a kadar 164.18$’a yükselebileceğini tahmin ediyor. 

Kripto para piyasalarının son derece volatil olduğunu ve bu durumun bir madeni paranın fiyatının birkaç saat içinde ne olacağını doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırdığını ve uzun vadeli tahminler vermeyi daha da zorlaştırdığını akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle, analistler ve algoritma tabanlı tahminciler tahminlerini yanlış yapabilir ve yapabilirler.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmanızı ve en son piyasa trendlerini, haberleri, teknik ve temel analizleri ve uzman görüşlerini dikkate almanızı öneririz. Ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

Yorum Yap

    Bu Yazıyı Yorumla