İlginizi Çekebilir
kusama nedır nerden alınır

Loopring Nedir?(LRC)

loopring nedir

Loopring Nedir?(LRC)

Loopring Nedir? Loopring (LRC), güçlü bir yan zincir ve zkRollups gizlilik teknolojisinden yararlanarak güvenli, özel ve düşük maliyetli DEX’lerin oluşturulmasını kolaylaştırmayı amaçlayan bir protokoldür.

Loopring Özellikleri

Bu platformun fikri, geliştiricilere yalnızca DEX’i oluşturmaya değil, aynı zamanda tüm bu işlem yükünü Ethereum zincirinden (zincir dışı) çıkarmaya ve böylece daha fazla ölçeklenebilirlik sunan bir dizi yapı taşı sunmaktır. çok daha ucuz komisyonlar.

Loopring (LRC), çalışması zkRollups o Zero- Knowledge Rollups olarak bilinen ölçeklenebilirlik ve gizlilik teknolojisini kullanan bir yan zincire dayanan merkezi olmayan borsaların (DEX) inşasını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir protokoldür .

Ancak Loopring tüm bunları nasıl mümkün kılıyor? Bu platformun ve yerel LRC belirtecinin arkasında ne var? Bu ve daha fazlasını aşağıda öğrenebileceksiniz…

Merkeziyetsizlik İçin Protokol

Loopring (LRC), zkRollups teknolojisini kullanan ve Ethereum ile uyumlu bir yan zincir üzerinde DEX oluşturulmasına izin vermek için tasarlanmış bir protokoldür .

Ethereum ile uyumluluğu nedeniyle Loopring, yan zincirini bugün var olan en büyük DEX ekosistemiyle birbirine bağlayabiliyor ve bu, Ethereum’un sınırlamalarıyla başa çıkmak için ölçeklenebilirlik seçenekleri arayan birçok projenin dikkatini çekti.

Loopring (LRC) , yaratıcısı Daniel Wang’ın çabaları sayesinde Ağustos 2017’de yapılan bir ICO’nun (İlk Para Teklifi) ardından gelişimine başladı ve iki yıllık geliştirmenin ardından Aralık 2019’da ana ağlarının resmi lansmanını duyurdular. .

Sonuç olarak Loopring, yalnızca yan zincir ağının çalışmasına izin vermekle kalmayıp aynı zamanda her iki ağ arasında bir köprü oluşturmak için standart ERC-20’yi izleyen bir yardımcı program simgesi olan LRC belirtecini yarattı .

Loopring Nasıl Çalışır?

Loopring iki temel teknoloji sayesinde çalışır: yan zincirler ve zkRollup’lar Loopring’in arkasındaki ikinci teknoloji zk-Rollups  Bir zk-Rollup, hızlı bir şekilde doğrulanabilen ve tamamlanmalarının bir kaydı için blok zincirine gönderilebilen kripto işlemlerini gerçekleştirmek için zk-SNARK testlerini kullanan zincir dışı bir işletim sistemidir . Loopring’deki tüm bu işlevsellik , protokolün yan zincirinde çalışan ve tüm işlemlerin büyük güvenlik ve gizliliğe sahip olmasını sağlayan güçlü bir Akıllı sözleşmeye entegre edilmiştir .

Yan zincir, Loopring’in tüm işlemlerini hızlı ve ucuz bir şekilde gerçekleştirebileceği ikincil bir ağ çalıştırmasını sağlar. Bu, BTC ile işlemlerin neredeyse anında ve düşük komisyonlarla gerçekleştirildiği Lightning Network (LN) de Bitcoin için geçerli olan konseptle aynıdır , ancak daha sonra tüm bu bilgiler kesin depolaması için Bitcoin blok zincirinde sona erer. Bu durumda Loopring, operasyonlarının tüm bilgilerini depolamak ve bunların doğru bir kaydını bırakmak için Ethereum ağını kullanır.

Loopringde Değişim Süreci

Adından da anlaşılacağı gibi (Loopring), Bu protokol, değişim işlemlerini gerçekleştirmek için bir “döngüler” ve “halkalar” sistemi kullanır. Her şeyden önce, bir kullanıcı bir ticaret işlemi oluşturduğunda , aslında tanınmış “ring madencileri” tarafından alınan bir emir oluşturur. Ring madencileri, oluşan emri almak ve bunları rölelere gönderilen küçük emirlere bölmek, gerekli likiditeyi bulmak ve kullanıcı tarafından oluşturulan tüm emri yürütmekle görevlidir.

Ring madencileri ve röleler arasındaki bu süreç, işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmek için gerekli sayıda kez yürüterek yinelemeli (bir döngü) şeklindedir. Sonunda, tüm sürecin tamamlanmasıyla madenciler, ekonomik teşviklerinin haklı olduğu çalışmalarının ödülünü alırlar.

Ek olarak, Loopring’in otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) olarak çalıştığını bilmelisiniz, bu nedenle işlemleri merkezi olmayan bir şekilde yürütmek için gerekli likiditeyi beslemeye hizmet eden havuzlar oluşturulur. Bu şekilde, kullanıcılar tamamen merkezi olmayan bir ticaret protokolü ile karşı karşıya kalmaktadır.

Bir AMM sistemi kullanmak, Loopring’in protokoldeki varlıkları için göz alıcı ödül seçenekleriyle dApp’inde stake ve likidite madenciliği sunmasına olanak tanır. Çalışmasında vurgulanması gereken bir diğer husus, MetaMask gibi Web3 cüzdanlarıyla uyumluluktur. Bu yetenek sayesinde, Ethereum kullanıcılarının tokenlerini Loopring içinde değiştirmeleri çok kolaydır.

LRC Simgesi

Loopring belirteci (LRC), platformun yerel belirtecidir ve Ağustos 2017’de düzenlenen bir ICO olarak başlamıştır. Bu ICO sırasında, proje, yaratılması için tohum sermayesi olarak hizmet eden Ethereum’da (ETH) 45 milyon dolar toplamayı başardı. protokol ve tüm işlevleri.

LRC, Ethereum ERC-20 standardı üzerine inşa edilmiş bir belirteçtir ve ana işlevi, yan zincir düğümlerinin operatörleri için ekonomik bir teşvik olarak hizmet etmek için ağdaki komisyonların ödenmesi için bir araç olarak hizmet etmektir.

LRC tokenlerinin bir başka kullanımı, stake havuzlarında kullanımlarıdır. Stakerler, protokol komisyonlarının dağıtımının %70’ini alan havuzlara jetonlarını girmelidir. Bu ödül sistemine hak kazanmak için, kullanıcıların orantılı komisyon paylarını almak için en az 90 gün boyunca stake yapıyor olmaları gerekir.

Son olarak, LRC tokeni, tüm varlığı boyunca toplam 1.375.076.040 token ile sınırlıdır ve bunların %97’si dolaşımdadır.

Loopring, kullanıcılarına hız, gizlilik ve dünyanın en büyük DEX ekosistemiyle uyumluluk arasında mükemmel bir evlilik sunuyor, hepsi aynı alanda.

Bununla Loopring, Ethereum için en iyi bilinen ölçeklenebilirlik platformlarından ikisi olan ve bu ağdaki DEX tüccarları tarafından yaygın olarak kullanılan bir alternatif haline getiren Polygon veya xDAI gibi seçeneklerle rekabet etmek için giriyor. Ethereum’un 2019’dan beri maruz kaldığı talep ve işletim komisyonlarındaki belirgin artışı nedeniyle vurgulanması gereken bir gerçek. Bu sayede Loopring ve jetonu hızla gelişti ve dünyadaki en büyük DEX protokollerinden biri olarak ortaya çıkıyor.

LRC şu anda ;Binance,Coinbase,Kucoin ve Gateio borsalarından alınabilir


Yorum Yap

    Bu Yazıyı Yorumla