İlginizi Çekebilir

Horizen Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

featured

Horizen Nedir? Horizen, gizlilik odaklı bir kripto para birimi ve blok zinciri ağıdır. Amacı, Ethereum gibi ağlarda bulunan ölçekleme ve güvenlik sorunlarını çözmektir.

Kısaca:

  • Horizen, mahremiyete odaklanan bir kripto para birimi ve blok zinciri ağıdır.
  • Gizlilik odaklı kripto para birimi Zcash’ten bir hard fork olarak tasarlandı.
  • Akıllı sözleşmeleri ve uygulama yazılımlarını da özel ve güvenli hale getirmek istiyor.

Kime sorduğunuza bağlı olarak, blok zincirler ya çok yavaş, ya çok halka açık ya da çok merkezi . Horizen, gizlilik araçları, düğümler ve yan zincir kombinasyonlarıyla üçünü de çözmeye çalışıyor . Aşağıda Horizen’in ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve kriptonun gizlilik sorununu nasıl çözmeye çalıştığını keşfediyoruz.

Horizen Nedir?

Horizen blok zincirinin temel özelliği gizliliktir. ZenCash olarak piyasaya sürülmesinden bu yana ağ, ZEN para birimini gizlilik bilincine sahip kullanıcıları arasında izlenemez ve izlenemez hale getirmek için sıfır bilgi kanıtlarını kullandı. Ayrıca, kullanıcılar arasındaki herhangi bir etkileşimin özel olması gerektiğine inanır. Bu nedenle şirket, özel mesajlaşma, yayınlama ve yayınlama için merkezi olmayan bir platform olma niyetiyle akıllı sözleşmeler için gizlilik çözümleri geliştiriyor.merkezi olmayan uygulama (dapp) geliştirme.

Horizeni Kim İcat Etti

Mayıs 2017’de, kurucu ortaklar Robert Viglione ve Rolf Versluis, ZenCash’i ZClassic’in bir çatalı olarak başlattı – kendisi de bir Zcash çatalı. Ağustos 2018’de ZenCash kendisini Horizen olarak yeniden markalaştırdı. 

Bu Kadar Özel Olan Nedir?

Bu Kadar Özel Olan Nedir?

Kripto dünyasında lider olmak kolay bir iş değil. Bitcoin en yüksek piyasa değerine sahip. Ethereum , aktif geliştiricilerde liderdir. Diğerleri en hızlı olduğunu iddia ediyor. Ancak Horizen, düğüm sayısının kralıdır. 40.000’den fazla aktif düğümden oluşan devasa ağı, düğüm sayısındaki en yakın rakipleri olan  Bitcoin ve Ethereum’u gölgede bırakıyor .

Horizen düğüm ağı “çok katmanlı”dır, yani tüm düğümler aynı rolü oynamaz.

Normal tam düğümler, Etherem veya Bitcoin’dekilere benzer; blok zinciri ağ işlemlerinin ve verilerinin tam bir kopyasına sahiptirler. Güvenli Düğümler, düğümler arasındaki iletişimi güvence altına alan ve düğümler birbirleriyle konuştuğunda gözetlemeyi önleyen özel şifrelemeye sahip normal tam düğümlerdir. Son olarak, Horizen yan zincirlerini barındıran güçlü Güvenli Düğümler olan Süper Düğümler vardır .

Horizen Nerden Alınır?

Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para biriminden biri olan Horizen, çok çeşitli borsa platformlarında satın alınabilir ve ticaret yapılabilir. Bunlar, düzinelerce daha az yerleşik platforma ek olarak Binance, Huobi Global ve OKEx gibi birkaç birinci seviye borsayı içerir.

Yorum Yap

    Bu Yazıyı Yorumla