İlginizi Çekebilir
Altcoin-Nedir

Kripto Para Birimi Enjin Coin Nedir ve Nasıl Çalışır?

featured

Enjin Nedir?

Enjin platformu, tokenize edilmiş dijital varlıkların oluşturulmasını, dağıtılmasını, depolanmasını, ticaretini ve hatta entegrasyonunu sağlamak için tasarlanmış bütünsel bir ürün ekosistemidir.

Öncelikle hem oyun hem de kurumsal kullanım durumlarına odaklanan Enjin’i benimseyenler, platformu ENJ destekli dijital varlıklar oluşturmak ve bunları yaratıcı şekillerde kullanmak için kullanıyor – sanat NFT’lerinden (değiştirilemeyen jetonlar), dijital kuponlara, olabilecek öğelere kadar her şey. birden fazla farklı video oyununda kullanılır. Bir Enjin benimseyen, platformu ticari gayrimenkulleri tokenleştirmek için bile kullanıyor.

Kripto para birimi Enjin (ENJ), Ethereum blok zincirinde yaratıldı ve 2017 yılının sonlarında 18,9 milyon dolar toplayan bir ICO aracılığıyla hayat buldu. Ancak, oyun topluluğu platformunun piyasaya sürüldüğü 2009 yılına kadar uzanıyor.

Enjin’in topluluk yönetimi araçları, 20 milyondan fazla Minecraft kullanıcısının bağlantıda kalmasına ve benzer düşünen oyunculardan oluşan sağlam ağlar oluşturmasına yardımcı oldu.

Bu kullanıcı öncelikli yaklaşımı benimseyip blok zinciri alanına uygulayarak, nihai hepsi bir arada tokenleştirme platformunu yaratmaya başladılar.

Enjin kripto para projesi, kullanıcılarına blok zincirinin nasıl çalıştığına dair bilgisi ne olursa olsun herkesin blok zinciri dünyasına girmesine izin vermek için tasarlanmış güçlü bir ürün paketi sunan eksiksiz bir ekosistem olarak oluşturuldu.

Enjin Nasıl Çalışır?

Enjin Coin, Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş bir ERC20 tokenidir; bu, projenin yalnızca işlemler değil, aynı zamanda akıllı sözleşmeler de sağladığı anlamına gelir. Enjin ayrıca, Efinity adlı özel bir ölçeklendirme çözümü üzerinde çalışmaya karar vermeden önce, Ethereum’un Lightning Network versiyonu olan Raiden Network’ü test etmeye başlayan ilk projelerden biridir.

Enjin platformu, genel API’si ve yazılım geliştirme kitleri (SDK’ler) aracılığıyla kapsamlı bir özellik listesi sağlar. Bu özellikler şunları içerir:

 • Sanal mal yaratma ve yönetimi: Enjin projesinin kullanıcılarına sunduğu ana özellik, sanal mallar yaratma ve yönetme yeteneğidir. Geliştiriciler, oyun dünyasına kripto para birimleri eklemeyi ve oyunlaştırmayı çok daha basit hale getiren Enjin Coin tarafından desteklenen kendi kripto para birimlerini başlatabilirler.

Enjin platformuyla para basan geliştiricilerin de Enjin Coin kullanması gerekiyor. Gerekli miktarda ENJ jetonları cüzdanlarından çıkarılır ve yarattıkları varlıkların içinde kilitlenir, jetonları piyasadan etkin bir şekilde ortadan kaldırır ve kıtlık yaratır ve jeton için net bir kullanım durumu sağlar.

 • Çoklu SDK’lar: Enjin, Unity, Java, Godot ve daha fazlası için yazılım geliştirme kitleri sağlar. Bu, milyonlarca geliştiriciye mevcut projelerini veya tamamen yeni projelerini entegre etmenin kolay bir yolunu sağlar.
 • Pazar Yeri: Kullanıcıların nadir ve benzersiz blok zinciri varlıklarını keşfetmelerine, satın almalarına ve satmalarına olanak tanıyan 10 milyondan fazla dijital öğeye sahip çevrimiçi bir pazar yeri.
 • Enjin Beam: Geliştiricilerin basit bir QR kod taramasıyla kullanıcılara binlerce NFT/FT göndermesine olanak tanıyan bir dijital varlık dağıtım sistemi.
 • Akıllı cüzdan: Oyunlar ve uygulamalarla sorunsuz bir şekilde bağlantı kuran Blockchain varlık cüzdanı. 1 milyondan fazla indirme ile dünyanın en özellikli dijital cüzdanlarından biridir.
 • Sonsuzluk: Yaklaşan bir Ethereum ölçeklendirme ürünü, hem ERC-20 hem de ERC-1155 belirteçlerinin hızlı ve ücretsiz işlemlerini sağlayacaktır.

Enjin’in Kurucuları Kimdir?

Enjin, CEO’su Maxim Blagov ve CTO’su Witek Radomski tarafından ortaklaşa kurulan büyüyen bir projedir. Enjin, ilk olarak 2009 yılında bir topluluk oyun platformu olarak başlayan kar amacı gütmeyen bir şirkettir.

Proje, 2017 yılında bir ICO başlattı ve bu süreçte yaklaşık 18,9 milyon dolar topladı. Enjin 2018’de yayına girdi.

Enjin’i Benzersiz Yapan Nedir?

Kurucu ortak Witek Radomski’ye göre Enjin Coin, Enjin Platformu ile basılan her jetonun doğrudan platformun jetonu olan ENJ tarafından desteklenmesi bakımından benzersizdir. Esasen oyun içi öğelere gerçek dünya likiditesi verir, bu da daha sonra kripto destekli ve blok zincirli oyun ve oyunlaştırılmış gerçek dünya platformları olasılığını açar.

Ayrıca Blagov, şirketin şu anda yeni platformun benimsenmesine odaklandığını belirtti. Milyonlarca oyuncunun var olduğunu bile bilmeden Enjin Coin tarafından desteklenen dijital öğeleri kullandığı yarının geleceğini hayal ediyor.

Enjin’in sağlam kullanım durumu, ENJ belirtecinin doğasında bulunan kıtlık ile birlikte, bir bütün olarak proje için büyük bir değer önerisi yaratır.

Kriptomat, kullanıcılarına bir ödül sistemi olan Dragon Riders’ı sağlamak için Enjin platformunu kullandı. Borsamızı veya ortak sitelerimizden herhangi birini kullanmak size Kripto adlı bir kripto para kazandıracaktır. Ardından, sahip olunabilen, çeşitli oyunlarda kullanılabilen veya tabii ki bir kripto para birimi olarak serbestçe takas edilebilen alım satım indirimleri veya koleksiyon ürünleri gibi çeşitli ödüllere erişmek için kullanılabilir.

Dolaşımda Kaç Enjin (ENJ) Coin Var?

Enjin Coin, dolaşımda sadece 823.130.411 ENJ jetonu ile toplam 1.000.000.000 ENJ jeton kaynağına sahiptir.

Güncel veriler 65.902 Enjin Coin sahibi olduğunu gösteriyor. Bunun da ötesinde, 10 milyondan fazla ENJ jetonu zaten dolaşımdan çıkarıldı ve 127.616 koleksiyoncu tarafından tutulan ERC-1155 jetonlarına kilitlendi.

Enjin Nasıl Kullanılır?

Temel kullanım örnekleri, oyun içi varlıkların değerinin tokenizasyonunu sağlayan oyun pazarını çevrelese de, Enjin ayrıca sadakat ödülleri ve emlak sektörlerindeki kullanım örneklerini de araştırıyor. Örneğin, BMW ile yapılan bir ortaklık, daha sonra yakıt, otoyol geçiş ücretleri ve park ücretlerini ödemek için kullanılabilecek veya ENJ ile takas edilebilecek sadakat puanlarını token haline getiriyor. LABS Group ile bir diğer ortaklık, perakende yatırımcılar için büyük bir pazar açan parçalı tapularla gayrimenkulün tokenleştirilmesidir.

Enjin’in Ethereum tabanlı defi platformlarıyla uyumluluğu, kullanıcıların faiz kazanmak için ENJ yatırmalarına, diğerleri ise Ethereum akıllı sözleşmeleriyle korunan ENJ’lerini ödünç almalarına izin vererek daha fazla fayda sağladı. ENJ, daha fazla verim çiftçiliği fırsatlarından yararlanmak için merkezi olmayan borsalardaki diğer likidite havuzlarına da eklenebilir.

Enjin Kullanım Durumları

Proje, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli tanınmış çok uluslu şirketlerle işbirliği yaptı:

 • Atari: Enjin, ikonik markayı ENJ Ekosistemi boyunca blockchain oyunlarına entegre etmek için Atari ile ortaklık kurdu.
 • BMW: Enjin, BMW Vantage uygulaması kullanıcılarının BMW Coin ödül puanlarını Enjin Coin’e dönüştürmelerini sağlamak için BMW ile ortaklık kurdu.
 • Microsoft: Microsoft, Azure Heroes adlı bir sosyal ödül programını yürütmek için Enjin’in teknolojisini kullanıyor.
 • Samsung: Enjin, Samsung Blockchain Keystore on S10’u Enjin Wallet’a entegre etmek için Samsung ile ortaklık kurdu.
 • Unity: Enjin, Unity’nin 4,5 milyon ekosistem geliştiricisinin blok zincirini uygulamalarına ve oyunlarına entegre etmesini kolaylaştıracak bir SDK başlatmak için Unity ile ortaklık kurdu.
 • Aave Protokolü: Enjin’in DeFi alanına ilk adımı, kullanıcılarının Aave Protokolüne ENJ jetonlarını yatırmasını ve başkalarının ödünç almasına izin vererek faiz kazanmasını sağladı.

Aralık 2020 itibariyle Enjin, resmi Enjin Adopter programının bir parçası olarak 35’in üzerinde uygulama ve oyun geliştiricisini bünyesine katarak onların blockchain oyunlarını oluşturmalarına, finanse etmelerine, para kazanmalarına ve pazarlamalarına yardımcı oldu.

Kriptomat, Binance, Kyber, Changelly ve Swissborg gibi kripto para şirketleri, Enjin’in ürünlerini blockchain destekli pazarlama kampanyaları başlatmak ve markalı blockchain varlıklarının oluşturulması ve dağıtımı yoluyla kullanıcı katılımını oyunlaştırmak için kullandı.

Enjin Coin Nasıl Alınır?

Binance,Coinbase,Kucoin,Gateio,sayfalarını ziyaret etmek ve bir ödeme yöntemi seçmek kadar kolaydır. Enjin’i MasterCard veya Visa, veya usdt ile satın almalarını sağlar.

Yorum Yap

  Bu Yazıyı Yorumla