Metaverse coinleri; 2021’de En İyi Performans Gösteren Kripto Para Birimlerinin Listesine Girdi

Metaverse coinleri; 2021’de  En İyi Performans Gösteren Kripto Para Birimlerinin Listesine Girdi
+ - 0

En İyi Performans Gösteren 10 Metaverse Coini

  • Kripto para birimlerine olan ilgi patlaması 2021’i sektör için çok önemli bir yıl yaptı.
  • Bir bitcoin ETF’si olan NFT’ler, meta veri tabanında artan kullanım durumları ve düzenleyici gelişmeler, Wall Street varlık yöneticilerini bu yıl kripto yatırımlarında ön saflara aldı.
  • Bunlar CoinMarketCap verilerine göre 2021’in en iyi performans gösteren 10 kripto varlığı.

Ünlülerden sporculara ve sanat müzayedecilerine kadar herkesin blok zinciri tabanlı dijital koleksiyoncuların ürünlerine daldığı ve oyun ekonomisinin dinamiklerini değiştirdiği, kripto para birimlerinin ana akım finans haline geldiği yıl oldu. 

Kurumsal ve perakende yatırımcılar, kripto varlıklarına, blok zinciri tabanlı ürünlere ve takas edilemeyen tokenler gibi hizmetlere yığıldılar ve 12 aydan kısa bir sürede 1 trilyon dolarlık bir piyasayı 3 trilyon dolarlık bir pazara dönüştürdüler . 

Son zamanlarda, meta veri deposunun yükselişi, dijital araziden dijital tasarım ürünlerine kadar her şey için yeni bir yatırım fırsatları dalgası yarattı. Yatırımcılar, kriptosferin artan karmaşıklığını kesinlikle memnuniyetle karşıladılar.

2022’de, daha fazla kullanım örneği ortaya çıktıkça, merkezi olmayan finans gelişiyor. Ve örneğin gerçek dünyadaki bir sanat eserinin, müziğin veya videonun dijital bir temsili olan metaverse ve NFT’lerin popülaritesi artıyor, kripto varlıklarının değerinin daha da artması bekleniyor.

Kripto para piyasasındaki yükseliş sadece bitcoin tarafından yönlendirilmedi Diğer küçük madeni paralar yıldan yıla katlanarak arttı ve ana akım ün kazandı. Birkaç yıl önce şaka olarak yaratılan bir kripto para birimi olan Dogecoin, yıldız oyunculardan biri oldu ve daha da baş döndürücü boyutlara ulaşan bir dizi spin-off’a yol açtı.

Birçoğunun geleceğin finansal dünyasının yanı sıra dijital dünyanın çoğuna güç vereceğine inandığı blok zincirlerine özgü altcoinler yükseldi ve solana, cardano ve çığ gibi kripto süper yıldızlarını yarattı. Milyarder kripto boğası Mike Novogratz, Ethereum’u bitcoin’den daha çekici bir yatırım olarak nitelendirdi çünkü insanlar onu bir teknoloji bahsi olarak görüyor . 

Ancak bunlar, oldukça değişken olan küçük pazarlardır. Bu, tüccarların göz açıp kapayıncaya kadar büyük kayıplar veya kazançlar bekleyebilecekleri anlamına gelir. Bir kripto para birimi bir haftada %100 yükselebilir, ancak rotayı tersine çevirmek ve tüm bu kazanımları günler, hatta bazı durumlarda saatler içinde teslim etmek için. 

Piyasa değerinde lider kripto para birimi olan Bitcoin, bu yıl şimdiye kadar yaklaşık %70 arttı. Bu arada, ethereum blok zincirine dayanan birçok metaverse yerel kripto tokeni, bu dijital dünyalara girmek isteyen herkesin önce ilgili dijital para birimine sahip olması gerektiğinden, bir haftadan diğerine genişledi.

Örneğin, sanal dünya Sandbox kullanıcıları, platformun yardımcı programı simgesi olan SAND’ı kullanarak oyun deneyimlerini ethereum blok zincirinde oluşturabilir, sahiplenebilir ve bunlardan para kazanabilir. Aynı şey, kendi küçük dijital yaratıklarını üretebilen, sahiplenebilen ve eğitebilen Decentraland kullanıcıları veya Axie Infinity oyuncuları için de geçerli. Her platformun kendi yerel para birimi vardır.

Piyasa Değerine Göre En İyi Metaverse Coinler

Axie Infınıty : AXS

The Sandbox: SAND

Decentraland: MANA

Enjin Coin: ENJİN

Illuvium: ILV

Render Token: RENDER

Ufo Gaming: UFO

Mobox: MBOX

Yield Guid Games : YGG

Rmrk : RMRK

    Yazar Hakkında

    Bu Yazıyı Yorumla